به کلینیک تخصصی ساختمان سلامت خوش آمدید…

چطور خسارت بلايا را با خريد بيمه آتش سوزي از خود دور کنيم؟

مراقبت از اموال يکي از  دغدغه هاي هر فرد مي تواند باشد، اموال و سرمايه هاي ما از ساختمان ها ، اسباب و اثاثه ، کالاها و هر آنچه که بصورت اموال منقول تحت مالکيت مي باشد از اين قاعده مستثني نمي باشد. بنابراين افراد و شرکت ها از نصب دوربينهاي متعدد تا نصب دستگاههاي آبفشان ، استفاده از نگهبان و … همگي براي محافظت از اموالمان از آتش و دزد و … مي باشد

بيمه آتش سوزي بيشتر دغدغه هايي از اين دست را با پوشش هاي بيمه آتش سوزي برطرف مي نمايد ، ما در بيمه تايم راهنمايي مي کنيم با ما در ادامه اين مطلب همراه باشيد تا دغدغه کمتري داشته باشيم.

بيمه آتش سوزي چيست؟

در بيمه آتش سوزي اموال و دارايي هاي منقول افراد بيمه مي گردد و در صورت خطرات تحت پوشش بيمه نامه خسارت پرداخت مي گردد بطور کلي آتش سوزي صاعقه انفجار (آصا) از تعهدات اين بيمه نامه مي باشد اما مي توانيم با پرداخت حق بيمه پوشش هاي بيمه آتش سوزي را کامل تر کنيم.

پوشش هاي بيمه آتش سوزي کدام هستند؟

از مهمترين پوشش هاي بيمه آتش سوزي مي توان به موارد ذيل اشاره کرد:

 • پوشش زلزله
 • پوشش ترکيدگي لوله آب: اين پوشش در بيشتر شرکت هاي بيمه به ساختمانهاي زير 10 سال داده مي شود و شرط بازديد از محل مورد بيمه را دارد.
 • پوشش سيل و بلاياي طبيعي
 • پوشش برداشت ضايعات آتش سوزي: در زمان خسارت جمع آوري محل خسارت کاري هزينه بر مي باشد با داشتن اين پوشش تا سقف تعهد مي توان خسارت دريافت نمود. و از پوشش هاي مهم در بيمه آتش سوزي مي باشد.
 • پوشش شکست شيشه
 • سرقت با شکست حرز : براي اين پوشش معمولا قبل از صدور بيمه آتش سوزي از محل مورد بيمه و محافظت از آن بازديد صورت مي گيرد.
 • ريزش و رانش زمين
 • انفجار ظروف تحت فشار
 • سقوط هواپيما : اگر محل و اموال مورد بيمه در مکاني هست که امکان سقوط هواپيما دارد داشتن اين پوشش ضروري هست.
 • مسيوليت خسارت ناشي از آتش سوزي و انفجار وارد شده به همسايگان

نياز و داشتن هر کدام از پوشش هاي بيمه آتش سوزي بسته به شرايط مورد بيمه مي باشد و همکاران متخصص ما در بيمه تايم جهت داشتن هر کدام از پوشش ها با توجه به شرايط شما راهنمايي مي کنند. چرا که هر پوشش هزينه قيمت بيمه آتش سوزي هست و شايد مورد نياز شما و مورد بيمه نباشد.

انواع اموال بيمه شده در بيمه آتش سوزي؟

ساختمانها و اموال بيمه شده در اين بيمه نامه را مي توان به 3دسته تقسيم نمود:

 • مجتمع و ساختمان هاي مسکوني
 • ساختمان صنعتي ماندد تمامي کارخانه ها شامل ( ماشين آلات، تاسيسات و مواد اوليه و …)
 • ساختمان غير صنعتي مانند : مجتمع هاي تجاري و اداري، رفاهي، آموزشي، خدماتي و انبارها شمال ( اثاثه، تاسيسات و ساختمان ، موجودي کالاها و …)

عوامل موثر بر جدول نرخ بيمه آتش سوزي؟

در مجموع با انتخاب هر پوشش و تعيين نوع مورد بيمه و سقف سرمايه تعيين شده عواملي موثر بر قيمت بيمه منازل مسکوني ، بيمه آتش سوزي تجاري و … مي باشند از نکات ديگر در قيمت بيمه مي توان به نرخ رقابتي در شرکت هاي مختلف نام برد.

 

چطور بيمه زلزله داشته باشيم؟

در ايران براي داشتن بيمه زلزله لازم هست که در بيمه آتش سوزي و بصورت يک پوشش و کلوز از بيمه آتش سوزي تهيه گردد و عواملي بر نرخ و قيمت بيمه زلزله تاثيرگذار است.

عوامل موثر بر قيمت بيمه آتش سوزي:

 • منطقه و محل مورد بيمه
 • نوع سازه ملک
 • هزينه ساخت
 • متراژ ملک
 • ارزش اثاثه

منطقه مورد بيمه : با توجه به زلزله خيز بودن برخي از مناطق ايران ، نرخ و قيمت بيمه زلزله متفاوت مي باشد و اين از ارکان مهم قيمت اين پوشش هست.

هزينه ساخت: براي براورد مبلغ جبران خسارت در وقوع زلزله بايد هزينه ساخت مشخص گردد.

متراژ ملک: با تعيين متراژ و هزينه بازسازي ارزش خسارت قابل جبران تعيين مي گردد.

ارزش اثاثه: اسباب و اثاثه موجود در محل مورد بيمه

خريد بيمه آتش سوزي از بيمه تايم:

با توجه به اينکه شرکت هاي بيمه ايي زيادي در کشور هستند که نرخ و شرايط خاص خود را براي اين بيمه نامه ارايه مي کنند براي خريد بيمه زلزله و آتش سوزي نياز هست که با بررسي هر کدام تصميم بهتري براي تهيه بيمه آتش سوزي نمود و اين هم مستلزم گذاشتن وقت و انرژي مي باشد و هم در زمان خسارت پيگيري و دانش و نحوه دريافت خسارت پشتيباني خود را طلب مي کند ، ما در بيمه تايم کمک مي کنيم تا با  سرويس استعلام و مقايسه آنلاين و تيم کارشناسان حرفه ايي خود از لحظه خريد بيمه آتش سوزي تا زمان دريافت خسارت همراهي بيمه گزاران را دارد و به راحتي و در کوتاهترين زمان ممکن با ارايه کمتريم نرخ و شرايط يک بيمه نامه مفيد را تهيه نماييد.

چطور به ارزانترين بيمه آتش سوزي بخریم؟

براي خرید بیمه آتش سوزی با کمترين نرخ و شرايط مي توانيد يا در سامانه https://bimetime.com نسبت به درج اطلاعات و مقايسه اقدام نماييد يا با ارتباط با شماره هاي 02188243828 و کارشناسان متخصص ما ارتباط برقرار نماييد و از کمک و پشتيباني تيم مقتدر بيمه تايم به راحتي بهرمند گرديد.

تمامي تلاش ما در اين مطلب ضمن آگاهي رساني بابت بيمه آتش سوزي و زلزله و پوشش هاي آن کمک به موثر در تصميم گيري راحت تر شما بود اما شما در هر لحظه در ساعات اداري مي توانيد با ما در بيمه تايم تماس حاصل نماييد و براي ارزشيابي ريسک و تعيين نرخ شرايط بهتر در بين شرکت هاي بيمه و استعلام بيمه آتش سوزي از ما کمک بگيريد.

راه‌هاي ارتباطي با بيمه تايم :

سايت بيمه تايم  https://bimetime.com

تلفن : 02188243828 در ساعات اداري

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *